Artykuły Patryka Witczuk..

Wpis

wtorek, 26 maja 2015

Prezydentem Duda - Polsce się nie uda...

Prezydentem Duda - Polsce się nie uda...

 

8gYGzV

 

Koło godziny dwudziestej trzeciej, 24 maja, poznaliśmy prezydenta III RP. Został nim wybrany Andrzej Duda. Zwycięzca otrzymał 51,55 procent głosów. Na Bronisława Komorowskiego swój głos oddało 48,45 procent osób uprawnionych do głosowania (frekwencja: 55,34 procent). To idealnie obrazuje, jak Nasz kraj został podzielony, jeśli chodzi o głosy.

Osobiście nie byłem zwolennikiem Pana Dudy. Bronisław Komorowski także mnie do końca nie przekonał, ale z tych dwóch, wolałem właśnie jego. Zastanawiam się, co takiego w swojej kampanii zrobił Duda? Za co go tak połowa Polski pokochała? Za to, że zniesie in vitro i będzie karał za to ludzi? Za to, że wprowadzi religię na maturze? Wymieńmy dalej, co Pan Andrzej Duda zaoferował Wielkiej Polsce. Więc - zatrzymanie wyjazdów Polaków z kraju (ciekawe, jakim sposobem), znowu zacznie się "Czas Smoleński". Jak wiemy, Duda jest marionetką Kaczyńskiego, a ten cały czas otwarcie twierdzi, że to Rosjanie są winni katastrofy Smoleńskiej 2010. Co za tym idzie - Rosja w końcu zaatakuje Polskę. Po co to komu potrzebne? Rozbił się, lata minęły. Czas leczy rany. I tak, jak w głosach, tak kraj jest podzielony w opiniach i komentarzach powyborczych. Ci, którzy byli za Komorowskim, mówią jednoznacznie: "Czas uciekać z tego kraju", "będzie jeszcze gorzej, niż było", "Watykan zamiast Polski".. tego jest naprawdę dużo. W sumie miłych opinii na Dudę jest malutko. Ja nie jestem za Dudą. Oczy jego przepełnione są szyderczym złem. To taki "Polski Rusek".

I okej - Komorowski mógł też lepiej urzędować przez te 5 lat, mówiłem na wstępie, że nie przekonał mnie zbytnio. Ale należy patrzeć realnie. Chcemy Religii w tym kraju? Szalone babcie i Radio Maryja będą szczęśliwe i to bardzo. Rydzyk na premiera i pozamiatane. I te 52% ludzi będzie szczęśliwe. Duda dostał najwięcej głosów od osób w wieku 18-29 lat. Ci 18-latkowie dopiero co podostawali dowody, o polityce nie mają zielonego pojęcia. Z pewnością 80% z nich nie wiedziało nawet, co oferuje nam Duda. Najlepszą jednak informację przeczytałem na jednym z serwisów. Uwaga, na Andrzeja Dudę głosowały najczęściej wsie, zaś na Komorowskiego - miasta.

Ja nie wierzę w cuda - Andrzej Duda, Polsce się nie uda. Na prawdę wierzycie w to, że Duda da na każde dziecko po 500 złotych? Przecież to puste słowa, specjalnie do kampanii wyborczej użyte. Już Kaczyński wiedział, jak Dudusiem pokierował. Nie wierzę w zmiany w tym kraju, który i tak już stoi w miejscu. Wolałbym za prezydenta chociażby Janusza Korwin-Mikke, Pawła Kukiza, czy Magdalenę Ogórek, na którą zresztą głosowałem w I turze wyborów. Ale Polska nie jest gotowa na kobietę Prezydenta. A szkoda. Bo nie dość, że Magdalena Ogórek przynajmniej reprezentatywna, to i miała jednak wizję budowy tego kraju. Wolicie w Polsce twarz Putina? Czegoś tutaj nie rozumiem. Absolutnie nie przekonały mnie plany Dudy wobec budowy silnego kraju. To takie oszukiwanie samego siebie.

Informacja, że Duda został Prezydentem Polski, dotarła do wielu krajów. Wiele z nich jest wręcz przerażona - zastanawia się, jak Polacy wybierali swojego Prezydenta. Według niektórych krajów, wybór Dudy może nadszarpnąć bezpieczeństwo Europy. Ale na przykład, Prezydent Rosji, Władimir Putin gratulował wygranej Dudzie. Do roku 2020 należy być przygotowanym na wszystko. Bo to nigdy w Polsce nie wiadomo, co się stanie. A może trzeba podzielić Polskę na Zachodnią i Wschodnią? W tej pierwszej Prezydentem byłby Komorowski, w drugiej - Duda. Kto miałby lepiej?

Pomyślicie, po co to biadolenie, ale każdy ma prawo do wygłaszania własnych opinii i ja to właśnie czynie. Mam nadzieję, że artykuł się podobał. 

 

> Patryk Witczuk

_____________________________________

Niebawem Nowy BLOG mojego autorstwa!

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
patryk6527
Czas publikacji:
wtorek, 26 maja 2015 22:04

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

trwa inicjalizacja, prosze czekac...polecam
zBLOGowani.pl
Blogi